خبر فوری
This content is not available in your region

اوباما خواستار برقراری آرامش در فرگوسن شد

نظرها
اوباما خواستار برقراری آرامش در فرگوسن شد
اندازه متن Aa Aa

با گذشت یک هفته از آغاز اعتراض ها در شهرک فرگوسن در حومه شهر سنت لوییس در ایالت میسوری آمریکا، تجمعات شبانه در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاهپوست توسط پلیس ادامه دارد.

با افزایش اعتراض ها در این منطقه، فرماندار ایالت میسوری به گارد ملی دستور داده تا در این شهر مستقر شوند و مقررات منع آمد و شد نیز برداشته شده است.

در حال حاضر حدود ۲۰۰ نیروی گارد ملی در خیابان های فرگوسن مستقر شده اند. دهها تن نیز درجریان درگیری های دوشنبه شب با پلیس دستگیر و دو تن نیز مجروح شده اند.

همزمان، باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا طی سخنانی خواستار برقراری آرامش در فرگوسن شد. وی با اشاره به اینکه متوجه احساسات مردم این منطقه است، هشدار داد که حمله به پلیس و اقدام به غارت فروشگاهها، باعث افزایش تنش خواهد شد.

اریک هولدر، دادستان کل آمریکا قرار است روز چهارشنبه به فرگوسن سفر کند تا در جریان تحقیقات دولت فدرال درباره چگونگی کشته شدن مایکل براون، جوانی که توسط پلیس کشته شد، قرار گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.