خبر فوری
This content is not available in your region

آرژانتین در پی اجرای قوانین خود در روند بازپرداخت بدهی ها

نظرها
آرژانتین در پی اجرای قوانین خود در روند بازپرداخت بدهی ها
اندازه متن Aa Aa

آرژانتین در نظر دارد روند بازپرداخت بدهی های خود را به جای نیویورک، تابع قوانین خود کند.

در این راستا پیش نویس لایحه ای تقدیم مجلس آرژانتین خواهد شد که بر اساس آن «بانک ناسیون» بوینس آیرس برای کلیه نقل و انتقالات در این باره جانشین بانک نیویورک خواهد شد.

این بانک آرژانتینی برای اجرای این قانون به بستانکاران پیشنهاد می دهد تا اوراق قرضه دولتی خود را در مقابل اوراق جدیدی که تابع قوانین آرژانتین است، تعویض کنند.

کریستینا فرناندز، رییس جمهوری آرژانتین می گوید: «ما برای تعویض اوراق قرضه در انتظار حدود هفت درصد طلبکارانی که با بخشش قسمتی از طلب خود موافقت نکردند، نمی نشینیم. برای نشان دادن حسن نیت و توانایی خود در بازپرداخت بدهی ها به بانک ناسیون پول خواهیم داد و آن در اختیار کسانی خواهد بود که برای تعویض اوراق خود تصمیم بگیرند.»

چندی پیش دستگاه قضایی ایالات متحده آمریکا بازپرداخت قسمتی از بدهی های آرژانتین را مردود اعلام کرده بود. قضات نیویورکی اعلام کرده بودند پیش از آنکه طلب نهادهای مالی متخصص در خرید بدهی ها موسوم به موسسات «کرکس» پرداخت نشود بازپرداخت بدهی ها به سایر طلبکاران جنبه قانونی ندارد.

این نهادها در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۱۰ برخلاف بسیاری از طلبکاران آرژانتین با بخشش قسمتی از طلب خود موافقت نکرده بودند و خواهان بازپرداخت صد در صد آن شده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.