خبر فوری
This content is not available in your region

پس از استیضاح فرجی دانا، محمد علی نجفی سرپرست وزارت علوم شد

نظرها
پس از استیضاح فرجی دانا، محمد علی نجفی سرپرست وزارت علوم شد
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران، در جلسه روز چهارشنبه با ۱۴۵ رای موافق و ۱۱۰ رای مخالف به برکناری رضا فرجی دانا، وزیر علوم کابینه حسن روحانی رای دادند.

پس از این اقدام مجلس، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، محمد علی نجفی را به سرپرستی وزارت علوم و رضا فرجی دانا را به عنوان مشاور رئیس جمهوری در امور علمی و آموزشی منصوب کرد.

نمایندگان طراح استیضاح، از جمله دلایل این اقدام خود را “فراهم سازی بستر و ترویج افراطی گری در دانشگاه ها“، “ارائه مجوز پذیرش افراد رد صلاحیت شده“، “تغییر شیوه انتخاب روسای دانشگاه ها“، “انتصاب عناصر دارای سابقه مشخص در فتنه ۸۸ در مسئولیت های مهم وزارتخانه” و “عدم مواجه با تحرکات سیاسی ضد انقلاب و ضد نظام” عنوان کرده اند.

آقای فرجی دانا در بخشی از دفاعیات خود خطاب به مخالفانش گفت: “می گویند چرا کسانی را که از فتنه هستند حمایت می کنید. من شهادت شرعی می دهم که اینها دلسوزان انقلاب و کشورند.”

آقای فرجی دانا دومین وزیر پیشنهادی حسن روحانی، برای این وزارتخانه بود. برکناری وی، اولین استیضاح مجلس علیه وزرای کابینه آقای روحانی به شمار می رود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.