خبر فوری
This content is not available in your region

تعطیلی شماری از شعبه های مک دونالد در سراسر روسیه

نظرها
تعطیلی شماری از شعبه های مک دونالد در سراسر روسیه
اندازه متن Aa Aa

دولت روسیه علاوه بر مسکو در شانزده منطقه دیگر نیز دستور به تعطیلی برخی از شعبه های مک دونالد داد.

به دستور اداره بهداشت و نظارت بر مواد غذایی روسیه، چهار شعبه مک دونالد در مسکو تعطیل شده است.

نهاد حمایت از مصرف کنندگان روسیه اعلام کرده است که توقف فعالیت همه شعبه های مک دونالد در این کشور در دستور کار دولت نیست.

شهروندی می گوید: «این عقیده که انگیزه سیاسی در اینباره نقش داشته است باید فوری تکذیب شود؛ زیرا تاجایی که من می دانم تمام مراحل تولید در اینجا [روسیه] بوده و فقط عنوان این رستوران آمریکایی است.»

یکی از شهروندان مسکو نظر دیگری دارد و می گوید که این اقدام دولت پاسخی به تحریم های آمریکا و اروپا علیه این کشور است. وی تصریح می کند: «آنها گهگاه علیه ما تحریم هایی متفاوت وضع می کنند. چرا ما نباید در پاسخ اقدامی کنیم؟ علاوه بر این، مک دونالد نمادی غربی است. به نظرم این کار گامی نمادین است برای اینکه توانمان را نشانشان دهیم.»

در منطقه کریمه که روسیه آن را برخلاف مخالفت دولت کی یف و جامعه بین الملل جزو اراضی خود خوانده است نیز رستوران های مک دونالد تعطیل شده اند. تعطیلی این شعبه ها البته تصمیمی بوده که مک دونالد پس از ورود نظامیان روسیه به این منطقه اخذ کرده است.

در ژانویه سال 1990میلادی برای نخستین بار مک دونالد در میدان پوشکین مسکو درهایش را به روی روس ها گشود. اکنون شمار شعبه های مک دونالد در سراسر روسیه به 438 رسیده است. فدراسیون روسیه یکی از هفت بازار بزرگ خارج از ایالات متحده و کانادا برای مک دونالد محسوب می شود.

دولت روسیه متهم به حمایت از جدایی طلبان مسلح در شرق اوکراین است و به همین دلیل با تحریم های غرب روبروست.