وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کاهش سفر گردشگران روس به اسلوونی

کاهش سفر گردشگران روس به اسلوونی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تحریم های کشورهای اروپایی و آمریکا علیه روسیه، بحران اوکراین و نیز کاهش ارزش روبل، واحد پول روسیه مشکلاتی را برای صنعت توریست در کشور اسلوونی ایجاد کرده است.

شهرهای ساحلی این کشور عضو اتحادیه اروپا در شمال دریای آدریاتیک هر سال تابستان شاهد حضور شمار زیادی از گردشگرانی بودند که از روسیه به این منطقه سفر می کردند اما تابستان امسال با تنش های سیاسی موجود و تحریم های متقابل روسیه و غرب، تعداد گردشگران در این منطقه با کاهش چشمگیری مواجه بوده است.

صاحب یک هتل می گوید: “از ماه مارس امسال تاکنون با کاهش چشمگیری شمار گردشگران مواجه بوده ایم. در این میان باید تضعیف واحد پولی و نیز بحران اوکراین را نیز در نظر گرفت که همه اینها نیز باعث بدتر شدن وضعیت ما شده است.”

براساس آمار، طی سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به اسلوونی سفر کردند که ۶ درصد از این گردشگران از روسیه بوده اند. به گفته مقامات اسلوونی این رقم امسال ۲۰ درصد کاهش یافته است.

در ادامه تحریم های آمریکا و اروپا علایه کرملین، ماه گذشته اتحادیه اروپا دسترسی پنج بانک روسی را به بازارهای سرمایه خود محدود کرد که این اقدام کاهش ارزش پول رایج در این کشور را در پی داشت.