خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض در بارسلون به رفتار گردشگران

نظرها
اعتراض در بارسلون به رفتار گردشگران
اندازه متن Aa Aa

کاسه صبر اهالی شهر بارسلون در اسپانیا لبریز شده است و اعتراضها به رفتار گردشگران در این شهر محبوب ادامه دارد.

شماری از مردم مناطق مختلف در بارسلون در اعتراض به گردشگرانی که با رفتارهای خود بخصوص در هنگام مستی، باعث ناراحتی شهروندان می شوند به خیابانها آمدند.

پنجشنبه شب نوبت مردم منطقه بارسلونتا، در نزدیکی ساحل بود که خشم خود را از رفتار گردشگران نشان بدهند.

یکی از معترضان می گوید: «ما دیگر گردشگرانی را نمی خواهیم که در اینجا مثلا از بالکنها خود را به پایین پرتاب می کنند. ساعت سه صبح ما نمی توانیم بخوابیم. گردشگران با لباس شنا یا لخت راه می روند. نباید وضعیت اینطور باشد.»

قوانین نوشیدن الکل و اقامت در آپارتمانهای بدون مجوز در شهر ساحلی بارسلون بسیار آسانتر از شهرهای دیگر اروپا است.

بسیاری باور دارند که ساختمانهایی که بدون مجوز اجاره دادن، به گردشگران خارجی با قیمت پایین اجاره داده می شوند، نقش مهمی در ایجاد مشکل کنونی دارند.

فرد دیگری می گوید: «آنها به ما احترام نمی گذارند. هر جا بخواهند استفراغ یا ادرار می کنند. صبر ما تمام شده استو»

شهروندان به طور خاص به رفتار کسانی معترض هستند که در هنگام مستی در خیابانها عربده می کشند، در بالکنهای آپارتمانها با صدای بلند قهقهه می زنند و از لخت شدن در میان مردم ابایی ندارند.

تصویر سه گردشگر ایتالیایی که در روشنایی روز در خیابانهای بارسلونتا لخت می گشتند در شبکه های اجتماعی بارها منتشر شد و به بحثها در این باره دامن زد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.