خبر فوری
This content is not available in your region

ورود پناهجویان کرد عراقی به فرانسه

نظرها
ورود پناهجویان کرد عراقی به فرانسه
اندازه متن Aa Aa

یک گروه شامل چهل کرد عراقی پناهجو روز جمعه وارد فرودگاه روازی پاریس شد.

این افراد مسیحیانی هستند که به علت تهدید گروه موسوم به “دولت اسلامی” توانسته اند به کمک دولت فرانسه از عراق خارج شوند.

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه که برای استقبال از این گروه به فرودگاه رفته بود ضمن تاکید بر اینکه جان پناهجویان در خطر بود گفت: «این افراد کسانی هستند که به نوعی با فرانسه در ارتباط بوده اند.»

آقای فابیوس همچنین بر لزوم ارایه کمک های بشر دوستانه به قربانیان جنگ در عراق تاکید کرد و گفت: «عامل همه این وقایع “دولت اسلامی” است، به همین دلیل ما باید کمک های لازم برای مبارزه با این گروه را در اختیار عراقی ها بگذاریم.»

آقای فابیوس پیش تر کشورهای منطقه از جمله ایران را به همکاری برای سرکوب “دولت اسلامی” دعوت کرده بود.

همزمان، نبرد میان پیشمرگه های کردستان عراق با نیروهای “دولت اسلامی” روز جمعه در منطقه جلولا در شمال شرقی بغداد و سی کیلومتری مرز ایران ادامه یافت.

یکی از اعضای اتحاد میهنی کردستان عراق تاکید کرد که پیشمرگه ها پیشروی قابل ملاحظه ای در منطقه داشته اند. هیچیک از دو طرف تعداد کشته شدگان را اعلام نکرده است.

تهدید “دولت اسلامی” و وحشت ساکنان از حمله نیروهای وابسته به این گروه موجب خرید و فروش آزادانه و علنی سلاح در اقلیم کردستان عراق شده است. غلب این سلاح ها سبک هستند و بین سیصد تا سه هزار دلار خرید و فروش می شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.