خبر فوری
This content is not available in your region

ایتالیا خواهان کمک اتحادیه اروپا برای مقابله با مهاجران آفریقایی شد

ایتالیا خواهان کمک اتحادیه اروپا برای مقابله با مهاجران آفریقایی شد
اندازه متن Aa Aa

دست کم شش نفر از مهاجرانی که قصد داشتند سوار بر قایقی ماهیگیری به خاک ایتالیا برسند، در آب خفه شدند.

قایق ماهیگیری حامل این افراد در نزدیکی سواحل ایتالیا واژگون شده بود.

بهتر شدن هوا در تابستان باعث شده است که شمار بیشتری از مهاجران از کشورهای شمال آفریقا برای رسیدن به خاک اروپا دل به دریا بزنند و تلاش کنند تا خود را به طور غیرقانونی به سواحل ایتالیا برسانند، اما سرنوشت بسیاری از آنها غرق شدن در دریا است.

در جریان عملیات جستجو و نجات گارد ساحلی ایتالیا 360 نفر زنده از آب بیرون کشیده شدند. به گفته مقامهای گارد ساحلی در چند روز گذشته بیش از چهار هزار نفر که در آب سرگردان مانده بودند نجات داده شدند.

شدت گرفتن موج مهاجرت از آفریقا به ایتالیا، دولت این کشور خواهان مشارکت بیشتر اتحادیه اروپا برای مدیریت کردن این بحران شده است. وزیر کشور ایتالیا در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: «یا اروپا به موضوع مهاجرت رسیدگی کند، یا ایتالیا راسا خودش تصمیم می گیرد.»

دولت ایتالیا می خواهد که ماموریت کنونی ایتالیا برای جستجو و نجات مهاجران سرگردان در دریا، با برنامه ای به رهبری اتحادیه اروپا جایگزین شود. در این صورت این اتحادیه در هزینه های سرسام آور این ماموریت هم سهیم خواهم بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.