وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اعتراض به آنگلا مرکل در جریان سفرش به اسپانیا

اعتراض به آنگلا مرکل در جریان سفرش به اسپانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سفر دو روزه آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به اسپانیا با اعتراض برخی از گروههای مخالف سیاست های ریاضت اقتصادی همراه بود.

در هنگام دیدار خانم مرکل از کلیسای جامع سانتیاگو دِ کُمپوستلا در روز دوشنبه، برخی از گروههای مخالف سیاست های ریاضتی اتحادیه اروپا، نسبت به سیاست های آلمان در اروپا دست به اعتراض زدند.

آنها همچنین خواستار عذرخواهی خانم مرکل بخاطر نقش آلمان در کمک به ژنرال فرانکو شدند که به پیروزی او در وقایع جنگ داخلی اسپانیا منجر شد.

برخی از معترضان عکسهایی از هیتلر و مرکل را همراه داشتند که این دو را با هم مقایسه می کرد. در جریان این اعتراض، درگیری های میان معترضان و پلیس رخ داد.

خانم مرکل در جریان این سفر از نامزدی لوئیس د گیندوس، وزیر اقتصاد اسپانیا برای ریاست وزیران دارایی کشورهای عضو منطقه پولی یورو(گروه یورو) حمایت کرد.

رهبران اروپا روز شنبه در بروکسل گرد هم می آیند تا جانشینی برای رئیس فعلی این گروه، یروئن دایسلبلوم، وزیر دارایی هلند پیدا کنند که در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی، دوران ریاستش به اتمام می رسد.

خانم مرکل سفر خود به اسپانیا را روز یک شنبه با پیاده روی یکساعته به همراه نخست وزیر اسپانیا به سمت زیارتگاه «سانتیاگو د کمپوستلا» آغاز کرد.