خبر فوری

ادامه تحصن معترضان پاکستانی برغم اخطار دیوان عالی

ادامه تحصن معترضان پاکستانی برغم اخطار دیوان عالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هواداران عمران خان و طاهر القادری، دو تن از رهبران مخالف دولت پاکستان که معتقد به اعمال تقلب در انتخابات سال گذشته هستند، علیرغم درخواست دیوان عالی این کشور برای پایان دادن به تحصن خود در مقابل پارلمان، همچنان به اعتراضات و تحصن خود ادامه می دهند.

یکی از آنها می گوید: “دیوان عالی پاکستان از ما می خواهد که این مکان را ترک کنیم ولی تا زمانی که خواسته های ما برآورده نشده ما آنجا را رها نخواهیم کرد. ما تا زمانی که عمران خان از ما بخواهد در آنجا باقی خواهیم ماند.”

دیگری هم می گوید: “هر کارمندی باید از رییس خود تبعیت کند. دکتر قادری بهتر می داند که چه دستوری بدهد. ما هم از دستورات او تبعیت می کنیم.”

همزمان گزارش می رسد که نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، در دیدار با فرمانده ارتش این کشور به توافق رسیده اند که در اسرع وقت به بحران سیاسی در این کشور پایان دهند.

مخالفان دولت پاکستان که طی دو هفته گذشته تظاهرات گسترده ای را در اسلام آباد برپا کرده اند، معتقدند که آقای نواز شریف با اعمال تقلب گسترده در انتخابات سال گذشته، به این سمت رسیده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.