خبر فوری
This content is not available in your region

نخستین مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری برزیل برگزار شد

نخستین مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری برزیل برگزار شد
اندازه متن Aa Aa

کارزار انتخابات ریاست جمهوری در برزیل با برگزاری نخستین مناظره تلویزیونی وارد مرحله تازه ای شد. هفت نامزد سه شنبه شب به مدت سه ساعت از مواضع خود دفاع کردند.

به نظر می رسد که پس از این مناظره، مارینا سیلوا نامزد حزب سوسیالیست توانسته موفق تر از دیلما روسف، رئیس جمهوری کنونی، توجه افکار عمومی را جلب کند. بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، او می تواند حدود ۴۴ درصد از آراء را از آن خود کند، در حالی که تنها ۳۷ درصد رای دهندگان همچنان خواهان ادامه کار رئیس جمهوری کنونی هستند.

مارینا سیلوا در صورت پیروزی نخستین رئیس جمهوری آفریقایی تبار برزیل خواهد بود.

دو شهروند سائوپائولو در مورد مناظره می گویند: «چه کسی می داند شاید مارینا سیلوا بتواند به فقرا کمک کند. هرچند او خیلی شناخته شده نیست و معلوم نیست که در درون [ساختار سیاسی] چه خواهد کرد». «مناظره دیشب به خوبی نشان داد که مارینا سیلوا به مسایل کشور اشراف دارد و اهداف مشخصی را دنبال می کند. به هر حال، تفاوت هایی بین نامزدها وجود دارد.»

دومین مناظره تلویزیونی دوشنبه آینده (اول سپتامبر) و نخستین مرحله انتخابات ریاست جمهوری پنجم اکتبر برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.