خبر فوری
This content is not available in your region

ناامیدی اوکراینی ها از نتیجه نشست مینسک

نظرها
ناامیدی اوکراینی ها از نتیجه نشست مینسک
اندازه متن Aa Aa

تحرکات نظامی روز چهارشنبه در مناطق شرقی اوکراین امید شهروندان این کشور به نتیجه نشست مینسک را با تردیدهایی روبرو کرده است.

یکی از اهداف این نشست که روز سه شنبه و با حضور مقامات روسیه و اوکرین در پایتخت بلاروس برگزارشد، یافتن راه حلی برای توقف پنج ماه درگیری میان ارتش اوکراین و جدایی طلبان مسلح هوادار روسیه اعلام شده است. این درگیری ها بیش از ۲۲۰۰ کشته برجا گذاشته است.

شهروندان کی یف می گویند ریشه این تردیدها را باید در مسکو جست. یکی از آنها گفت: «شبه نظامیان با پشتیبانی تسلیحاتی و نظامی روسیه می جنگند. یکی از کشورهای همسایه تمامیت و یکپارچگی کشور را زیر سوال برده و نمی توان انتظار داشت که به این زودی صلح برقرار شود.»

دیگری افزود: « فکر نمی کنم که پوتین حاضر به تغییر موضع خود در قبال اوکراین باشد. و با توجه به اتفاقات اخیر در شرق، جنگ در این منطقه ادامه خواهد یافت.»

پترو پوروشنکو، رییس جمهوری اوکراین روز سه شنبه در مینسک از ترسیم «نقشه راهی» برای پایان دادن به درگیری ها میان جدایی طلبان و نیروهای ارتش اوکراین خبر داد و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که مسکو در این زمینه با کی یف همکاری خواهد کرد.

همانطور که سرجیو کانتونه، خبرنگار یورونیوز می گوید: « اوکراینی ها درک نمی کنند چرا به رغم نشست مینسک، فشار و تحرکات نظامی در شرق کشور افزایش یافته است. امری که قریب الوقوع بودن دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران این اوکراین را در هاله ای از تردید قرار داده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.