خبر فوری
This content is not available in your region

درخشش جودوکاران ژاپنی در رقابتهای قهرمانی جهان

نظرها
درخشش جودوکاران ژاپنی در رقابتهای قهرمانی جهان
اندازه متن Aa Aa

در روز سوم رقابت های جودوی قهرمانی جهان که در شهر چلیابینسک روسیه برگزار می شود، نائه اوداکا در وزن منهای پنجاه و هفت کیلوگرم زنان طلا گرفت.

این جودوکار ژاپنی در فینال به مصاف تلما مونتیرو رفت و حریف پرتغالی خود را شکست داد. این چهارمین باری بود که مونتیروی بیست و نه ساله در فینال، از رسیدن به مدال طلا باز ماند.

مدال برنز این وزن هم مشترکا به جودوکارانی از هلند و فرانسه رسید. در بازی اول رده بندی، سانه ورهاگن هلندی موفق شد سومیه دورجسورن از مغولستان را از پیش روی بردارد و در مبارزه دوم رده بندی، اُتون پاویا از فرانسه بر رافائلا سیلوا از برزیل غلبه کرد.

اما در قسمت مردان و در وزن منهای هفتاد و سه کیلوگرم هم مدال طلا به ژاپنی ها رسید.

ریکی ناکایا که نقره المپیک را در کارنامه دارد در مبارزه ای دشوار برابر کوک هیون هونگ از کره شمالی قرار گرفت و در ثانیه های پایانی از حریف قدرتمند خود جلو افتاد تا در بیست و پنج سالگی یک عنوان قهرمانی جهان را به مجموعه افتخارات خود اضافه کند.

در این وزن جودوکارانی از روسیه و امارات عربی متحده برنز گرفتند.

موسی موقوشکوف روس، یرتوگان تورنوف قزاق را شکست داد و ویکتور اس ورتوف با تابعیت امارات جان یونگ لی از کره جنوبی را از پیش روی برداشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.