خبر فوری

موافقت اپوزیسیون پاکستان با میانجیگری ارتش

موافقت اپوزیسیون پاکستان با میانجیگری ارتش
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اپوزیسیون دولت پاکستان با میانجیگری ارتش برای حل اختلاف با نواز شریف موافقت کرد.

محمد طاهر القادری و عمران خان دو چهره اصلی مخالف دولت نواز شریف، ضرب الاجل بیست و چهار ساعته را برای پایان بخشیدن به بحران سیاسی پاکستان پذیرفتند.

طاهر القادری در جمع هوادارانش گفت: «می خواهم از فرمانده ارتش و ارتش پاکستان تشکر کنم که به عنوان یک نهاد، برای دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز در این بحران پا پیش نهاده است.»

طاهر القادری که یک روحانی است، همصدا با عمران خان با برپایی کمپینی از دو هفته پیش خواستار استعفای نواز شریف از مقام نخست وزیری شده است.

عمران خان نیز پس از اعلام توافق با میانجیگری ارتش گفت: «اکنون من مذاکره خواهم کرد و اگر خدا بخواهد، فردا در اینجا جشن می گیریم یا اینکه جنبش، مرحله ای تازه را پیش می گیرد.»

نواز شریف در انتخابات سال گذشته میلادی توانست برای اولین بار در تاریخ پاکستان، قدرت را مطابق با موازین قانون اساسی برعهده گیرد. بااین همه، مخالفان او را به تقلب گسترده در این انتخابات متهم کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.