خبر فوری
This content is not available in your region

بریتانیا در سایه تهدیدات داعش تدابیر و سطح هشدار امنیتی را افزایش داد

نظرها
بریتانیا در سایه تهدیدات داعش تدابیر و سطح هشدار امنیتی را افزایش داد
اندازه متن Aa Aa

بریتانیا بخاطر وقایعی که در مناطق تحت کنترل به اصطلاح «دولت اسلامی» (داعش) در عراق و سوریه روی می دهد و نیز بدلیل تهدیدات ناشی از این گروه، سطح هشدار امنیتی در داخل مرزهایش را به مرحله «شدید» افزایش داد.

این بدین معناست که حمله و تهدید بریتانیا از سوی داعش قریب الوقوع نیست اما بسیار محتمل است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در خصوص داعش گفت:«آنچه ما در حال حاضر با وجود داعش در عراق شاهد آن هستیم تهدید امنیتی به مراتب بیشتر و شدیدتری است که تا به حال تصور می کردیم. داعش سازمانی تروریستی است که در هیچ کشوری جایی ندارد بلکه سازمانی است که در حقیقت به دنبال ایجاد و سپس گسترش شدید دولت تروریستی خود است.»

گفته می شود مردی سیاهپوش با لهجه بریتانیایی که جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی را مقابل دوربین سر برید بریتانیایی بوده است. لندن مصرانه در پی تعیین هویت این مرد است.

آقای کامرون افزود:«معلوم می شود شکاف هایی در دیوار دفاعی ما وجود دارد که باید تقویتشان کنیم، از سفر آنهایی که به مناطق تحت کنترل داعش می روند و نیز از ورود آنها به کشور جلوگیری و با آنهایی هم که در حال حاضر در اینجا هستند قاطعانه برخورد کنیم.»

دولت بریتانیا می گوید حداقل پانصد نفر از این کشور به سوریه و عراق رفته اند تا به افراطی های داعش بپیوندند.

دولت آقای کامرون در پی تصویب قانونی است تا بتواند گذرنامه شهروندانی را که با هدف پیوستن به افراطی ها به عراق و سوریه می روند از آنها پس بگیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.