خبر فوری
This content is not available in your region

ارتش اوکراین مرکز دونتسک را گلوله باران کرد

ارتش اوکراین مرکز دونتسک را گلوله باران کرد
اندازه متن Aa Aa

نیروهای ارتش اوکراین، جمعه، مناطق مرکزی شهر دونتسک در شرق این کشور را گلوله باران کردند.

شهر دونتسک یکی از پایگاه های اصلی جدایی طلبان شرق اوکراین است.

ایستگاه قطار و پایانه اتوبوسرانی مرکزی این شهر در پی اصابت چندین گلوله خمپاره دچار حریق شد.

شبه نظامیان جدایی طلب شرق اوکراین اعلام کردند چندین نفر بر اثر این حملات مجروح شده اند.

درگیری میان شورشیان و ارتش اوکراین از سه روز گذشته و در پی گشوده شدن یک جبهه جدید نبرد در ساحل دریای آزموف شدت گرفته است.

یک روز پس از انتشار خبر حضور واحدهایی از ارتش روسیه در خاک اوکراین، روز جمعه یک سایت مخالف جدایی طلبان، با انتشار تصاویری ادعا کرد که چندین تانک روسیه با پرچم شورشیان، هفته گذشته در حومه شهر لوهانسک در حال حرکت بوده اند.

اگرچه صحت این تصاویر غیر حرفه ای قابل تائید نیست، جوزف دمپسی از موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک درباره آن می گوید: «مساله کلیدی این است که این نوع ویژه از تانک ها تنها در خدمت ارتش روسیه قرار دارند و هرگز به خارج صادر نشده اند. به علاوه، نمی توان این ادوات نظامی را متعلق به ارتش شوروی سابق در اوکراین دانست.»

شورشیان طرفدار روسیه در مناطق شرقی اوکراین از زمان سقوط ویکتور یانوکویچ در ماه فوریه گذشته، به ویژه در لوهانسک و دونتسک اعلام خودمختاری کرده و با ارتش اوکراین در حال نبردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.