خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه جستجو برای بقیه معدنچیان گرفتار شده در معدنی در نیکاراگوئه

نظرها
ادامه جستجو برای بقیه معدنچیان گرفتار شده در معدنی در نیکاراگوئه
اندازه متن Aa Aa

تیمهای جستجو و نجات در معدنی در نیکاراگوئه موفق شدند که دست کم بیست معدنچی گرفتار شده در یک معدن طلا را نجات بدهند.

پیش تر اعلام شده بود که امدادگران توانسته اند با این معدنچیان تماس برقرار کنند و به آنها غذا و آب برسانند. به گفته مقامهای مسئول، عملیات نجات که ساعت 9 شب به وقت محلی آغاز شد، برای نجات معدنچیان دیگر ادامه دارد.

گروه جستجو توانسته بود که با کمک سگهای آموزش دیده محلی را که این معدنچیان در غاری گیر افتاده بودند پیدا کند.

یکی از نجات یافتگان می گوید: «فکر می کردیم که در معدن گرفتار خواهیم ماند. چون هیچ راهی برای خروج از آن نداشتیم. ما تمام شب تا صبح در حال جنگ بودیم تا بتوانیم خودمان را از معدن بیرون بکشین. این تنها راه نجات ما بود.»

زنی که از بستگان یکی از افراد نجات یافته است می گوید: «من احساس خوشحالی می کنم. اما هنوز دو نفر دیگر از بستگانم در معدن هستند. امیدوارم که خدا که قدرت مطلق است همه آنها را نجات بدهد و آنها بتوانند زنده از معدن بیرون بیایند.»

این معدنچیان از روز پنجشنبه و در پی بارش باران شدید و رانش زمین در منطقه در داخل معدنی در نزدیکی بونانزا، در 420 کیلومتری شمال شرقی پایتخت نیکاراگوئه گرفتار شدند. از آن زمان تا کنون ارتباط آنها با سطح زمین قطع شده بود.

معدنچیان دیگر به همراه ساکنان مناطق اطراف معدن طلا و نقره ال کومال، برای یافتن معدنچیان گرفتار شده به تیم نجات پیوستند.

معدنچیان گرفتار شده در استخدام شرکت کلمبیایی اداره کننده معدن نبودند. بلکه اجازه پیدا کرده بودند که به صورت آزاد در این معدن مشغول کار شوند، به شرط این که در صورت یافتن طلا، آن را به شرکت اداره کننده معدن بفروشند.

ماه گذشته میلادی دو معدنچی در این محل پس از رانش زمین جان خود را از دست دادند. یکی از مقامهای شرکت اداره کننده معدن گفته است که به معدنچیان نسبت به خطرات کار کردن در این معدن هشدار داده شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.