خبر فوری

کامرون تدابیر جدیدی برای مقابله با تهدیدهای دولت اسلامی درنظر دارد

کامرون تدابیر جدیدی برای مقابله با تهدیدهای دولت اسلامی درنظر دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از تدابیر جدید برای مقابله با خطراتی که از سوی شبه نظامیان دولت اسلامی کشورش را تهدید می کند خبر داد.

دیوید کامرون روز دوشنبه در برابر نمایندگان پارلمان ضمن اشاره به تصمیم دولت در زمینه جلوگیری از پیوستن اتباع بریتانیایی به شبه نظامیان دولت اسلامی و نیز جلوگیری از ورود بریتانیایی تبارهای وابسته به این گروه به کشور سخن راند و گفت: «ما مفتخریم که کشوری آزاد و اهل مدارا داریم. اما این مدارا نباید با پذیرش منفعلانه فرهنگ هایی که مخالف ارزش های ما هستند تعبیر شود. وفاداری به ارزش های بریتانیا برای کسانی که در این کشور زندگی می کنند نه یک گزینه یا یک انتخاب بلکه یک وظیفه است. ما از ارزش هایمان دفاع می کنیم و در نهایت به افراط گرایی پایان می دهیم و از شیوه زندگی خود برای نسل بعدی حفاظت می کنیم.»

تاکنون صدها شهروند بریتانیایی به شبه نظامیان دولت اسلامی، داعش سابق پیوسته اند. جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی کمتر از دو هفته پیش به دست یکی از آنها گردن زده شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.