خبر فوری
This content is not available in your region

انقباض اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴

انقباض اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴
اندازه متن Aa Aa

برای اولین بار طی یک سال گذشته روند رشد اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ کند شده است. موسسه مطالعات اقتصادی آلمان موسوم به ای فو، رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه سوم سال را نیز نزدیک به صفر پیش بینی کرده است.

بدین ترتیب در سه ماهه دوم سال تولید ناخالص داخلی این کشور دو دهم درصد دچار افت شده است. در زمان مشابه در سال ۲۰۱۳ اقتصاد آلمان ۰.۸ درصد رشد داشته است.

صادرات، موتور اقتصاد آلمان نیز در زمان مشابه ۰.۲ درصد افت دارد که یکی از عوامل افت رشد اقتصادی این کشور معرفی می شود.

روبرت هالور، کارشناس اقتصادی از بادر بانک آلمان می گوید: «ما شاهد یک جنگ ژئوپلتیکی علیه سیاستهای پولی هستیم. بعد ژئوپلتیکی موضوع، بسیار خطرناک است زیرا مربوط به اقتصاد آلمان و اروپا می شود و موجب نگرانی آنهاست. اروپا درنظر دارد این هفته نیز درباره اعمال تحریمهای جدید علیه روسیه تصمیم بگیرد.»

انقباض رشد اقتصادی قدرتمندترین اقتصاد حوزه پولی یورو مربوط به افت میزان سرمایه گذاری در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ می شود. میزان سرمایه گذاری در این زمان ۲.۳ درصد تنزل پیدا کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.