وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تایلند؛ آغاز محاکمه فعال بریتانیایی مدافع حقوق کارگران

تایلند؛ آغاز محاکمه فعال بریتانیایی مدافع حقوق کارگران
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محاکمه یک فعال حقوق بشر بریتانیایی روز سه شنبه در بانکوک پایتخت تایلند آغاز شد. اندی هال، سال گذشته گزارشی در مورد شرایط دشوار کاری برای کارگران در بخش مواد غذایی در تایلند تهیه کرده بود. اما یک شرکت خصوصی در این کشور او را به افترا زدن متهم کرد.

اندی هال با رد اتهامات می گوید: «همه اینها برای اذیت و آزار من است. این یک پرونده سیاسی است. آنها سعی دارند من را ساکت کرده و مجبور به ترک این کشور کنند. هدف آنها فقط همین است. من نکاتی را آشکار کرده ام که دولت و صنعت این کشور نمی خواهند فاش شود.»

شماری از کارگران برای حمایت از اندی هال، در مقابل ساختمان دادگاه حاضر بودند. بیش از سی صد هزار نفر با امضای یک طومار اینترنتی خواستار رفع اتهامات علیه وی شده اند.

علاوه بر محکومیت کیفری، شرکت تایلندی خواستار دریافت ده میلیون دلار غرامت از متهم شده است.

در گزارش یاد شده که از سوی یک سازمان غیر دولتی فنلاندی منتشر شد، به بدرفتاری و نقض سیستماتیک حقوق بشر در مورد کارگران مهاجر شاغل در بخش های ماهیگری و فرآوری میوه اشاره شده و حتی در برخی مواقع از قاچاق انسان یاد شده است.