خبر فوری

کی یف: نیروهای روسیه مواضع خود را تقویت می کنند

کی یف: نیروهای روسیه مواضع خود را تقویت می کنند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات ارتش اوکراین روز سه شنبه اعلام کردند که نیروهای روسی در حال تقویت مواضع خود در شرق اوکراین هستند و تحت پوشش کاروان کمک های انسان دوستانه، به جدایی طلبان طرفدار روسیه سلاح و تجهیزات می رسانند.

نیروهای ارتش اوکراین روز دوشنبه از فرودگاه شهر لوهانسک عقب نشینی کردند اما فرودگاه پروکوفیف شهر دونتسک برغم درگیری های شدید، همچنان در کنترل نیروهای ارتش است.

آندره لیسنکو سخنگوی شورای امنیت ملی اوکراین اعلام کرد پانزده نظامی اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را در درگیری های شرق این کشور از دست داده اند. او مدعی شد روس ها با استفاده از کامیونهای کاروان «بشر دوستانه» برای جدایی طلبان شرق اوکراین تسلیحات می فرستند. وی همچنین از حضور نیروهای روس در چند نقطه از شهرهای دونتسک و لوهانسک خبر داد.

سرگئی تاروتا، فرماندار دونتسک ضمن تایید حضور نظامیان روسیه در شرق اوکراین هشدار داد برای جلوگیری از یک جنگ تمام عیار زمان زیادی باقی نمانده است.

وی که از کی یف به شهر اسلوویانسک برمی گشت گفت: «متاسفانه تسلیحات زیادی از مرز روسیه عبور می کند. تسلیحاتی که برای اوکراین مرگ و نابودی ببار می آورد، فقط به این خاطر که آنها تلاش می کنند بخشی از خاک اوکراین را ضمیمه کنند.»

با توجه به تنش ها در این مناطق، فرماندار دونتسک خواستار تقویق انتخابات پارلمانی این کشور شد. این انتخابات قرار است چهارم آبان ماه (۲۶ اکتبر) برگزار شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.