وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

توافق آتش بس؛ موضوع جدید جنگ لفظی کرملین و کی یف

توافق آتش بس؛ موضوع جدید جنگ لفظی کرملین و کی یف
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کرملین می گوید بین روسای جمهوری اوکراین و روسیه توافقی بر سر آتش بس دائم در شرق اوکراین صورت نگرفته است. این در حالی است که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه و همتای اوکراینی وی پترو پوروشنکو، بر سر راههای موجود برای خروج از بحران در شرق اوکراین گفتگوی تلفنی کرده بودند.

ابتدا دفتر رییس جمهوری اوکراین خبری مبنی بر کسب توافق بین دو رییس جمهوری در راستای برقراری آتش بس در شرق اوکراین را منتشر کرد که یکی از سخنگوهای کاخ کرملین با رد این خبر اعلام کرد بدلیل عدم حضور روسیه در جنگ اوکراین، تصمیم برای برقراری آتش بس کاملا بی معنی است.

برخی ناظران معتقدند که انکار روسیه در مورد توافق آتش بس ممکن است برای خودداری از اذعان علنی به حضور ارتش روسیه در نبردهای شرق اوکراین باشد.

با این همه، سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرده است که نقطه نظرهای مشترکی در گفتگوی تلفنی دو رییس جمهوری اوکراین و روسیه برای خروج از بحران در شرق اوکراین وجود داشته است.