خبر فوری

واکنش ها به توافق آتش بس در اوکراین

واکنش ها به توافق آتش بس در اوکراین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در حالی به نشست دو روزه خود پایان داد که برخی از اعضای این سازمان با وجود اعلام آتش بس میان جدایی طلبان هوادار روسیه و دولت اوکراین بر لزوم ادامه تحریم ها علیه کرملین تاکید کردند.

کشورهای غربی ضمن استقبال از این توافق ابراز امیدواری کردند که این توافقی پایدار باشد و از دو طرف خواستند تا به مذاکرات دیپلماتیک خود ادامه دهند.

آندرس فو راسموسن، دبیر کل ناتو در واکنش گفت: “من از این آتش بس در صورتی که نشان دهنده تلاشی صادقانه برای پایان خشونت و آغاز یک روند سیاسی سازنده باشد، استقبال می کنم.”

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز در نشستی خبری در پایان این نشست، مهمترین عامل برقراری آتش بس در اوکراین را به تحریم های صورت گرفته علیه روسیه نسبت داد و گفت: “این تحریم ها تاثیری واقعی بر اقتصاد روسیه داشته اند و این کشور را به شکلی که طی سالیان گذشته دیده نشده بود در انزوا قرار داده است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.