خبر فوری

سرگذشت دختر نوجوانی که توسط داعش ربوده شد

سرگذشت دختر نوجوانی که توسط داعش ربوده شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک خبرنگار ایتالیایی در گزارشی سرگذشت دختر ۱۴ ساله ای را نشان می دهد که توسط شبه نظامیان دولت اسلامی ربوده، فرخته و مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

سوما این دختر نوجوان در روستای دهوک در شمال بغداد پناه گرفته است.

سرگذشت این دختر نوجوان ایزدی نظیر ده ها دختر جوان دیگری است که به اسارت نیروهای داعش درآمده اند و کسی هم از سرنوشت آنها خبر ندارد.

او گفت: «آنروز صبح ما از روستایمان، تل آذر گریختیم و به روستای دیگر رفتیم اما پس از نیم ساعت تروریست های داعش رسیدند و ما را در سه گروه قرار دادند: زنان مجرد، زنان متاهل و مردان جوان. آنها تمام مردان جوان از جمله برادرم را کشتند. من شاهد جان دادن او بودم. زنان جوان را نیز با خود بردند.»

پس از آنکه سوما را به موصل بردند او را فروختند. اما او و دوستش که ۲۷ روز در اسارت بودند بخت این را داشتند که فرار کنند و به بغداد بروند.

او افزود: «من و دوستم به دو شیخ در فلوجه فروخته شدیم. آنها هم سن پدرمان بودند و با ما بدرفتاری می کردند و هر زمان کاری علیرغم میل آنها انجام می دادیم ما را کتک می زدند.»

آنطور که سوما می گوید سرنوشت بقیه زنان و دختران جوان که به دست داعش افتاده اند تن دادن به تجاوز و اسارت و یا مرگ است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.