خبر فوری
This content is not available in your region

آنا پاتریسیا بوتین مدیر بانک سانتاندر شد

آنا پاتریسیا بوتین مدیر بانک سانتاندر شد
اندازه متن Aa Aa

پس از مرگ امیلیو بوتین، رییس بانک اسپانیایی سانتاندر، که نزدیک به سی سال بر این بانک مدیریت کرد، آنا پاتریسیا بوتین، به عنوان رییس جدید این بانک معرفی شد.

آقای بوتین که در سن ۷۹ سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت، یک بانک کوچک اسپانیایی را به یکی از بزرگترین بانکهای جهان تبدیل کرد. امری که برای اقتصاد اسپانیا از دهه نود میلادی به این سو ارزش بالایی داشته است.

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا گفت: «بوتین مردی بود که توانست از سانتاندر مهم ترین بانک کشور ما را بسازد. او سفیر بزرگی برای تجارت اسپانیا بود. من بسیار متاسفم و صمیمانه با خانواده او ابراز همدردی می کنم.»

تحت فرمان امیلیو بوتین، سانتاندر در سالهای دهه نود میلادی چندین بانک در سراسر آمریکای لاتین خریداری کرد و فعالیت خود را بطرز چشمگیری افزایش داد.

هنگامی که بسیاری از بانکهای اسپانیایی تحت تاثیر بحران مالی قرار گرفتند، سانتاندر، عملا صدمه ندید و فعالیت بین المللی آن باعث نجاتش شد.

پس از بازنشستگی پدر آقای بوتین در سال ۱۹۸۶ میلادی، او توانست سانتاندر را که ۱۶۵۰ شعبه و ده هزار کارمند داشت به یکی از بزرگترین بانکهای منطقه یورو با ۱۴۴۰۰ شعبه و ۱۸۴ هزار کارمند تبدیل کند.

آنا پاتریسیا بوتین، دختر بزرگ آقای بوتین که تا کنون مدیریت این بانک در بریتانیا را بعهده داشت، به پنج زبان مسلط است. او در سن ۵۳ سالگی به یکی از زنان قدرتمند جهان در حوزه اقتصاد تبدیل می شود.

دنیس لوکتیه، خبرنگار یورونیوز گزارش می دهد: «بسیاری آنا پاتریسیا بوتین را وارث طبیعی تاج و تخت سانتاندر می بینند، بانکی که برای سه نسل تحت اختیار این خانواده بوده است. با این حال همه از او حمایت نمی کنند. منتقدان می گویند که بانکداری مدرن، جای روشهای قدیمی انتقال موروثی مقام نیست.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.