وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تلاش سازمان ملل برای جلب همکاری دولت سوریه در مبارزه با داعش

تلاش سازمان ملل برای جلب همکاری دولت سوریه در مبارزه با داعش
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نماینده جدید سازمان ملل متحد در بحران سوریه دیدار خود با بشار اسد در دمشق را «طولانی» و «ثمربخش» توصیف کرد.

استفان دی میستورا که برای گفتگو با مقامهای سوریه به دمشق سفر کرده است، تلاش می کند تا دولت سوریه را برای همکاری با کشورهای دیگر در مبارزه با شبه نظامیان دولت اسلامی راضی کند.

دولت سوریه پیش تر گفته بود که آماده همکاری با هر کشوری برای مقابله با شبه نظامیان اسلامگرایی است که بخشهایی از سوریه و عراق را تصرف کرده اند.

حسن عبدالعظیم، رئیس کمیته هماهنگی مخالفان دولت سوریه می گوید: «رویارویی با “دولت اسلامی” باید همراه با توافق ملی باشد. این اتفاق نمی تواند با دخالت نظامی بدون توافق ملی رخ بدهد. این حمله باید با اراده ملی صورت بگیرد، نه فقط اراده دولت. مخالفان هم باید در این روند شرکت داشته باشند.»

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از کنگره خواسته است که به دولت اجازه بدهد تا پانصد میلیون دلار برای آموزش و تجهیز نظامی شورشیان مخالف بشار اسد که آنها را «شورشیان میانه رو» می نامند اختصاص بدهد.

بلافاصله پس از این اظهار نظر، دولت عربستان سعودی موافقت خود را با میزبانی این «شورشیان میانه رو» اعلام کرد.