خبر فوری

کشف یک مقبره با شکوه متعلق به دوره اسکندر در یونان

کشف یک مقبره با شکوه متعلق به دوره اسکندر در یونان
اندازه متن Aa Aa

باستان شناسان یونانی مقبره با شکوهی را در آمفیپولیس واقع در شمال این کشور کشف کرده اند که گمان می رود متعلق به دوره زمامداری اسکندر مقدونی باشد.

در تصاویر منتشر شده از این مقبره، مجسه دو زن متعلق به دوره یونان باستان دیده می شود که نشان از اهمیت این کشف و اهمیت شخصیت مدفون شده در آن دارد.

کنستانتینوس تاسولاس، وزیر فرهنگ یونان با بیان این که ابعاد مقبره کشف شده در کل منطقه بالکان بی سابقه است، می گوید: “این مقبره همچنین از نظر فن هنری آن بسیار چشمگیر است. با پیشرفت حفاریها، تزیینات بکار رفته در آن و زیبایی خیره کننده آن بیش از پیش آشکار می شود.”

باستانشناسان یونانی این کشف را منحصر به فرد می دانند.

آتاناسیوس سالونیکیوس، در این باره می گوید: “مقبره های زیادی در آمفیپولیس وجود دارد که متعلق به این دوره تاریخی است. اما ابعاد این مقبره در مقایسه با مقبره های دیگر قابل مقایسه نیست. این مقبره منحصر به فرد است.”

بنابر برخی گمانه زنیها این مقبره ممکن است متعلق به رکسانا، همسر ایرانی اسکندر، مادر و یا یکی دیگر از نزدیکان او باشد.

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آمفیپولیس می گوید: “مجسمه شیر مرمری بنا شده بر روی این مقبره، نشان می دهد که شخصیت مهمی در این مکان دفن شده است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.