خبر فوری

لندن یا مونیخ، کدام شهر میزبان فینال جام ملت های اروپا خواهد شد؟

لندن یا مونیخ، کدام شهر میزبان فینال جام ملت های اروپا خواهد شد؟
اندازه متن Aa Aa

رقابت های جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۰ در شهرهای مختلف اروپایی برگزار خواهد شد و لندن نامزد میزبانی مرحله نیمه نهایی و فینال این رقابت هاست. انگلستان که در کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ ناکام مانده، امیدوار است تا با کسب میزبانی مرحله نیمه نهایی و فینال جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۰ بتواند پذیرای یک تورنومنت مهم باشد.

انگلستان دارای ثروتمندترین لیگ فوتبال جهان است و ورزشگاه ومبلی که برای میزبانی مرحله نیمه نهایی و فینال جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۰ نامزده شده است، ظرفیت پذیرش نود هزار تماشاگر را دارد و دومین ورزشگاه بزرگ در قاره اروپاست.

لندن تنها نامزد میزبانی این رویداد ورزشی نیست و برای کسب آن باید با مونیخ رقابت کند. آلمان نامزد کسب میزبانی رقابت های جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۴ نیز هست و اعلام کرده که چنانچه انگلستان از این نامزدی حمایت کند، آلمان از نامزدی برای میزبانی مرحله نیمه نهایی و فینال جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۰ به نفع لندن انصراف داده و همچنین از میزبانی لندن برای میزبانی جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۸ نیز حمایت خواهد کرد.

مونیخ برای برگزاری مرحله نیمه نهایی و فینال جام ملت های اروپا در سال ۲۰۲۰، ورزشگاه آلیانس آرنا را نامزده کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.