خبر فوری

بالا گرفتن تب تبلیغات طرفداران و مخالفان استقلال اسکاتلند

بالا گرفتن تب تبلیغات طرفداران و مخالفان استقلال اسکاتلند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دو روز مانده به برگزاری همه پرسی برای استقلال اسکاتلند، تب و تاب تبلیغات طرفداران و مخالفان جدا شدن این منطقه از بریتانیا پس از بیش از سیصد سال، به اوج خود رسیده است.

یک شهروند ساکن ادینبورگ، مرکز اسکاتلند می گوید: “من رای آری می دهم چون احساس می کنم کسانی که می خواهند ما با یکدیگر باقی بمانیم دلایل کافی برای آن ارائه نکردند آنها بجای آن از تاکتیک ایجاد ترس و نگرانی استفاده کردند.”

طرفداران استقلال اسکاتلند، معتقدند که تحقق این امر باعث بهبود شرایط اقتصادشان خواهد شد.

ما گراهام جانز، استدلالهای آنها را کلیشه ای و قدیمی می داند و می گوید: “بهتر است که ما ولزیها، انگلیسیها، ایرلندیها و البته اسکاتلندیها با هم باشیم.”

بعضی هم به نظر می رسد، نظر خاصی در این زمینه ندارند، مانند یک شهروند ساکن شمال ادینبورگ که می گوید:“واقعا نمی دانم چه بگویم ولی فکر می کنم که دیوید کامرون استدلالهای زیاد و خوبی در این زمینه کرده است. البته من از طرفداران حزب محافظه کار نیستم.”

سه حزب عمده بریتانیا قول داده اند که اگر اسکاتلند در بریتانیا باقی بماند، بودجه این منطقه را افزایش خواهند داد و کنترل هزینه های مربوط به بهداشت و درمان آن را نیز بدست خود آنها خواهند سپرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.