خبر فوری

فقط ده تن از حدود پانصد سرنشین قایق مهاجران یافت شده است

فقط ده تن از حدود پانصد سرنشین قایق مهاجران یافت شده است
اندازه متن Aa Aa

آخرین گزارشها از سرنوشت حدود پانصد مهاجر غیر قانونی سوار بر قایقی که آنها را از مصر به ایتالیا می برد، از پیدا شدن فقط ده تن از آنها و سه جسد حکایت دارد.

شش تن از این افراد که دارای تابعیت فلسطینی، مصری و سوری هستند و یک دختر بچه دو ساله نیز در میان آنها یافت می شود دچار سرما زدگی شده و با هلی کوپتر به بیمارستانی در جزیره کرت واقع در جنوب یونان منتقل شده اند.

بنابه گفته سازمان بین المللی مهاجرت، این فاجعه اسف بارترین فاجعه غرق شدن کشتی حامل مهاجران طی سالهای گذشته در دریای مدیترانه محسوب می شود.

دادگاه جزیره سیسیل ایتالیا، تحقیقاتی را درباره ادعای دو فلسطینی مبنی بر این که قاچاقچیان این افراد را با قایقشان بدلیل خود داری آنها از سوار شدن در یک قایق کوچکتر، غرق کرده اند، آغاز کرده است.

گزارش دیگری نیز از ناپدید شدن دهها مهاجر دیگر بر اثر غرق شدن قایق حامل آنها در نزدیکی طرابلس در لیبی حکایت دارد.

تعداد افراد کشته و یا ناپدید شده در دریای مدیترانه از ابتدای سال جاری میلادی به بیش از سه هزار نفر رسیده که در مقایسه با سال گذشته چهار برابر افزایش یافته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.