خبر فوری
This content is not available in your region

سازمان ملل: برای مبارزه با ابولا یک میلیارد دلار نیاز است

نظرها
سازمان ملل: برای مبارزه با ابولا یک میلیارد دلار نیاز است
اندازه متن Aa Aa

ویروس ابولا هنوز از محدوده سه کشور غرب آفریقا و نیجریه به کشورهای دیگر نفوذ پیدا نکرده است، اما سازمان جهانی بهداشت همچنان نگران گسترش این ویروس مرگبار است.

این سازمان وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده است که برای جلوگیری از شیوع این بیماری به دست کم یک میلیارد دلار پول نیاز است.

دور جدید شیوع ویروس ابولا تا کنون جان دست کم 2461 نفر از پنج هزار نفر آلوده به این ویروس را گرفته است.

بروس آیلوارد، نماینده سازمان جهانی بهداشت می گوید: «این بحران در دوران معاصر بی سابقه بوده است. ما فقط در صورتی می توانیم شمار مبتلایان به ابولا را در محدوده ده ها هزار نفر نگه داریم که واکنش فوق العاده سریعتری را برای مقابله با آن به کار ببندیم.»

ویروس ابولا علاوه بر ایجاد وحشت در کشورهای غرب آفریقا باعث شده است که اقتصاد شکننده بسیاری از کشورهای آفریقایی که هنوز پای ویروس ابولا به آنها باز نشده است، هم به دلیل از دست دادن گردشگران نگران آسیب جدی ببیند. چرا که ترس از این بیماری بسیاری از گردشگران خارجی را از سفر به آفریقا پشیمان کرده است.

ویروس ابولا یکی از مرگبارترین ویروسها است که با تب شدید و خونریزی همراه است و فرد مبتلا به آن بلافاصله از پا در می آید. مشکل اصلی در شیوع ابولا این است که بسادگی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و درمان و واکسن ندارد.

ویروس ابولا از طریق تماس با مایعات بدن فرد مبتلا به آن منتقل می شود و بین 25 تا نود درصد افراد آلوده به این ویروس جان خود را از دست می دهند.

مشکل دیگر این است که در برخی از مناطق آفریقا مردم به هشدارهای کارشناسان در مورد در نظر گرفتن تدابیر پیشگیرانه مقاومت نشان می دهند. به عنوان مثال یکی از نگرانیهای کارشناسان، رسمی است که مردم برخی از مناطق در دفن مردگان خود دارند و مردگان خود را در هنگام دفن شدن به آغوش می کشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.