خبر فوری

دستگیریِ تروریستهایی که قصد داشتند به مقر کمیسیون اروپا حمله کنند

دستگیریِ تروریستهایی که قصد داشتند به مقر کمیسیون اروپا حمله کنند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای امنیتی بلژیک، دو نفر را که قصد داشتند به مقر کمیسیون اروپا در بروکسل حمله کنند، در شهر آنتوِرپ بلژیک شناسایی و دستگیر کردند. این دو نفر از شهر لاهه هلند به بلژیک آمده بودند.

طی ماههای اخیر نیروهای امنیتی بلژیک موفق شده اند چندین عملیات تروریستی را که قرار بود توسط اسلامگرایان افراطی در این کشور اجرا شود، خنثی کنند. این حملات توسط جهادگرانی که از سوریه به اروپا برگشته بودند و یا هواداران آنها برنامه ریزی شده بود.

شهردار شهر آنتوِرپ بلژیک با اشاره به واقعۀ حمله به موزه یهودیان در ماه مه می گوید: «آنچه در بروکسل روی داد به اندازه کافی این موضوع را ثابت می کند که چهار هزار تا پنج هزار تبعه اروپایی که از منطقه شنگن به سوریه رفته اند، یک خطر قریب الوقوع برای نظم عمومی و برای کشورمان محسوب می شوند.»

گفته می شود نود درصد از چهارصد بلژیکی که برای جنگ به سوریه رفته بودند، به این کشور بازگشته اند.

تاکنون ۳۲۵ بلژیکی که در درگیری های سوریه شرکت داشته اند شناسایی شده اند اما پیش بینی می شود که شمار افراطیون بیش از این تعداد باشد و این مسئله کار نیروهای پلیس و دستگاههای امنیتی این کشور را مشکل کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.