وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

برگزاری راهپیمایی مدافعان صلح در مسکو

برگزاری راهپیمایی مدافعان صلح در مسکو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از مردم مسکو روز یکشنبه ۳۰ شهریور با شرکت در یک راهپیمایی، خواهان برقراری صلح در شرق اوکراین شدند.

در این راهپیمایی که شمار شرکت کنندگان آن حدود سی هزار نفر اعلام شده، معترضان به سیاستهای دولت روسیه، خواهان پایان دادن به درگیری های جدایی طلبانه در شرق اوکراین و پایان یافتن دخالتهای روسیه در امور داخلی اوکراین شدند.

بسیاری از شرکت کنندگان در این راهپیمایی پرچم های اوکراین و یا پلاکاردهایی را حمل می کردند که روی آن نوشته شده بود مخالف سیاست های تهاجمی و غیرمسئولانه روسیه هستند.

یکی از شرکت کنندگان می گوید: «ما خواهان توقف این جنگ هستیم و می خواهیم بگوییم دولتمان که این جنگ را به پیش می برد، حق ندارد از سوی مردم سخن بگوید زیرا مردمانی در روسیه وجود دارند که مخالف دخالتهای نظامی هستند و معتقدند اوکراینی ها خودشان می توانند برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند.»

در این روز در کنار مردم منتقد به سیاستهای کرملین، مدافعان دولت روسیه نیز به خیابانها آمده بودند و با حمل پرچم های روسیه و یا پرچم جدید جمهوری دونتسک، از خواسته جدایی طلبان در شرق اوکراین حمایت می کردند.

شهروند دیگری می گوید: «ما جنگ نمی خواهیم، می فهمید؟ رسانه های اوکراینی خیلی دروغ می گویند و وانمود می کنند که روسیه خواهان جنگ است. اما روسیه جنگ نمی خواهد. روسیه می خواهد که در اوکراین صلح برقرار شود.»

راهپیمایی صلح همزمان با مسکو، در شهر سن پترزبورگ روسیه نیز برگزار شد.