خبر فوری
This content is not available in your region

بزرگترین حمله پلیس اروپا علیه جنایتکاران

بزرگترین حمله پلیس اروپا علیه جنایتکاران
اندازه متن Aa Aa

پلیس اتحادیه اروپا موسوم به یوروپل، تنها در یک هفته گذشته، در جریان بزرگترین عملیات میان مرزی، یکهزار مظنون به ارتکاب جرم و جنایت را بازداشت کرده اند. این عملیات توسط یوروپل سازماندهی شده بود.

افراد پلیس از بیست و هشت کشور اتحادیه اروپا و شش کشور دیگر، در این عملیات شرکت کردند. هدف، به گفته راب وین رایت، مدیر یوروپل، خنثی کردن اقداماتی از قبیل معاملات اسلحه، مواد مخدر و قاچاق انسان بود.

رابرت وین رایت می گوید: “این عملیات شامل ادغام نیروهای پلیس بود. در طول نه روز، این گروهها، در دویست مورد عملیات حمله در سیصد شهر اروپایی، موفق به انهدام شبکه هایی شدند که همه روزه خون مردم و اقتصاد را می مکیدند. از نظر وسعت و تاثیر، این عملیات، بزرگترین حمله هماهنگ علیه باندهای جنایی در اروپاست.”

در جریان این عملیات دویست قربانی قاچاق انسان از جمله سی کودک رومانیایی نجات داده شدند. یوروپل در مورد اینکه آیا این عملیات شامل مسائل امنیتی در ارتباط با بحران خاورمیانه هم می شده است یا نه، توضیحی نداده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.