خبر فوری

با هزینه استرالیا پناهجویان در کامبوج اسکان می یابند

با هزینه استرالیا پناهجویان در کامبوج اسکان می یابند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

استرالیا و کامبوج روز جمعه در پنوم پن، پایتخت، توافقنامه ای را امضا کردند که بر اساس آن پناهجویانی که درخواستشان در استرالیا رد می شود، در کامبوج اسکان داده خواهند شد.

بر اساس این موافقنامه که اسکات موریسون، وزیر مهاجرت استرالیا و سار خنگ، وزیر کشور کامبوج به امضا رساندند استرالیا در طول چهار سال۴۰ میلیون دلار به کامبوج خواهد پرداخت و هزینه های اسکان مجدد پناهجویان را نیز بر عهده خواهد گرفت.

در صورت اجرای این توافقنامه، استرالیا دو اردوگاه پناهجویان در دو جزیره نائورو و مانوس گینه نو را از مهاجران و پناهجویان خالی خواهد کرد.

گروه کوچکی از ساکنان پنوم پن، پایتخت کامبوج در اعتراض به این توافقنامه که هدف نهایی آن مهار مهاجران و نیز جلوگیری از رسیدن آنان به خاک استرالیاست، دست به اعتراض زدند.

منتقدان و مخالفان می گویند پرداخت کمک مالی به پناهجویان باعث ایجاد تفاوت در سطح زندگی آنان و بومیان کم درآمد کامبوج و از این روی مشکل زا می شود.

آنان همچنین می گویند کمکهای مالی دولت استرالیا به جیب مسئولان «فاسد» دولت کامبوج سرازیر خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.