خبر فوری

جنگنده های بریتانیا بر فراز مواضع داعش در عراق به پرواز در آمدند

جنگنده های بریتانیا بر فراز مواضع داعش در عراق به پرواز در آمدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درست یک روز پس از آنکه پارلمان بریتانیا با اکثریت قاطع رای به آغاز عملیات هوایی علیه مواضع داعش را داد جنگنده های این کشور روز شنبه بر فراز خاک عراق به پرواز در آمدند.

شش جنگنده تورنادوی بریتانیا مجهز به بمب های لیزری هدایت شونده از هفته ها پیش و از خاک قبرس آماده پرواز و حمله به مواضع داعش بوده اند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا می گوید:«ما یکی از بازیگران ائتلاف بزرگ بین المللی هستیم. بخش حساس و حیاتی این ائتلاف تحت هدایت دولت عراق است؛ دولت قانونی عراق و نیروهای امنیتی آن. ما در کنار آنهایم تا در مقابله با سازمان تروریستی وحشتناک داعش نقش خود را ایفاء کنیم و به عراق یاری رسانیم.»

همزمان گزارشها حاکی از حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به مواضع داعش در اطراف شهر کوبانی سوریه در مرز ترکیه است، شهری که تحت محاصره افراط گرایان داعش است و مبارزان کرد از آن دفاع می کنند.

شرایط در حوالی شهر کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه نیز تنش آلود است چرا که نظامیان ترکیه از عبور کردهای ترکیه و سوریه از مرز و پیوستن آنان به مبارزان کرد در کوبانی ممانعت می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.