وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سازمان عفو بین الملل: اتحادیه اروپا نسبت به جان پناهجویان بی تفاوت است

سازمان عفو بین الملل: اتحادیه اروپا نسبت به جان پناهجویان بی تفاوت است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان عفو بین الملل در تازه ترین گزارش خود که روز سه شنبه منتشر شد، اتحادیه اروپا را به بی تفاوتی نسبت به مرگ و میر پناهجویان متهم کرد. این سازمان مدافع حقوق بشر می گوید که اتحادیه اروپا باید راه ورود پناهجویان به این قاره را هموار کند.

ماتئو دوبلیس، از سازمان عفو بین الملل گفت: “به طور حتم اتحادیه اروپا با بستن مرزهایش، به خصوص در جنوب شرقی موجب افزایش آمار مرگ در دریا شده است. تعداد افرادی که تلاش دارند از آن مرزها بگذرند کاهش یافته، در مقابل اکثر افراد مسیر خطرناک دریای مدیترانه را انتخاب می کنند.”

افی کوستوکوستا، گزارشگر یورونیوز گفت: “سازمان عفو بین الملل می گوید در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۴ میلادی، ۲۵۰۰ نفر در دریای مدیترانه جان باختند. نمایندگان پارلمان از دیمیتریس آوراموپولوس خواستند یک برنامه مشخص برای حل این موضوع ارائه دهد.”

آقای آوراموپولوس، نامزد مقام کمیسر مهاجرت و امور داخلی اروپاست. او روز سه شنبه با حضور در پارلمان اروپا برنامه کاریش را تشریح کرد.

او درباره برنامه اش برای نجات جان پناهجویان گفت: “به بهانه امنیت نباید اروپا را به یک دژ تبدیل کرد. برای اجرای طرح “فرونت تیکس” به من کمک کنید. این طرح حافظ امنیت مرزهاست، نه نجات افراد. باید این مسئله را مورد بازبینی قرار داد.”

اسکا کیلیر، نماینده آلمانی پارلمان اروپا و از منتقدان سیاست اتحادیه اروپا در قبال پناهجویان گفت: “او به صورت کلی حرف زد. تازه با این مسئولیت آشنا شده و نمی تواند به شکل جزئی به سئولات پاسخ دهد. دوست دارم برنامه اجرائی او را ببینم. جواب های او نشان داد خواستار اصلاحات نیست و می خواهد برنامه های را که وجود دارد اجرا کند.”

روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای عضویت در کمیسیون اروپا تا روز سه شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.