وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سال ۲۰۱۴ مرگبارترین سالِ پناهجویان لقب گرفت

سال ۲۰۱۴ مرگبارترین سالِ پناهجویان لقب گرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان بین المللی مهاجرت می گوید سال اخیر میلادی مرگبارترین سال برای پناهجویان غیرقانونی بود که طی آن بیش از ۳ هزار پناهجو هنگام گذر از دریای مدیترانه جان باختند.

تعداد قربانیان در مقایسه با سه سال پیش، یعنی وقتی که با آغاز دوران موسوم به «بهار عربی» میزان پناهجویان به نحو بی سابقه ای افزایش یافت، دو برابر شده است.

در تازه ترین گزارش سازمان بین المللی مهاجرت آمده است که بالاترین میزان قربانیان مهاجرت غیرقانونی بعد از دریای مدیترانه در مناطق شرقی آفریقا و همچنین مرز آمریکا و مکزیک ثبت شده است.

لئونارد دویل، سخنگوی این سازمان هنگام معرفی این گزارش گفت: «مایلیم توجه جهانیان را به ابعاد تکان دهنده و غیرانسانی این مساله جلب کنیم. می خواهیم کمک کنیم تا صدای آنان که عزیزانشان را اینگونه از دست داده اند، شنیده شود. به امید اینکه دیگر کسی جان خود را تقدیم قاچاقچیان بیرحم نکند.»

بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت از آغاز قرن بیست و یکم تاکنون ۴۰ هزار پناهجوی غیرقانونی جان باخته اند که بیش از ۲۲ هزار تن از آنها در راه رسیدن به اروپا از پای در آمده اند.