خبر فوری

حضور چهره های جدید در انتخابات پارلمانی اوکراین

حضور چهره های جدید در انتخابات پارلمانی اوکراین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برای شرکت در انتخابات زودهنگام پارلمانی اوکراین که در تاریخ چهارم آبان برگزار خواهد شد، چهره های جدیدی از جمله روزنامه نگاران سابق، فعالان سیاسی یا فرماندهان نظامی نامزد شده اند.

اغلب کاندیداها می گویند که هدف اصلی شان، تشکیل یک جبهه دموکراسی خواه و انجام اصلاحات در کشور است.

مصطفی نایم، پیشتر روزنامه نگار و حال نامزد انتخابات پارلمان است. او می گوید که به جای انتقاد از سیستم کنونی هدف بسیاری از جوانانی که نامزد شده اند، تغییر سیستم از داخل است.

آقای نایم به یورونیوز گفت: «بیش از پانزده نفر دیگر مانند ما و با همین هدف در لیستهای مختلف نامزد انتخابات شدند، پس این امکان هست که در این سیستم، دست کم یک سانتیمتر تغییر بوجود بیاید. موفقیت ما به پشتکارمان و به زمان بستگی خواهد داشت و همچنین به شدت مقاومت این سیستم.»

روز سه شنبه، در آخرین روز ثبت نام کاندیداها مصطفی نایم و همراهانش به دادگاه رفتند تا خواستار لغو ثبت نام یکی از متحدان سابق ویکتور یانوکوویچ، رییس جمهوری سابق شوند. والری هوروشکوفسکیی، دو سال گذشته را در خارج از اوکراین گذرانده، در حالی که بر اساس قانون این کشور نامزدها باید پنج سال گذشته را در کشور اقامت کرده باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.