خبر فوری
This content is not available in your region

نسشت فوق العاده سران بانک مرکزی اروپا در ناپل

نظرها
نسشت فوق العاده سران بانک مرکزی اروپا در ناپل
اندازه متن Aa Aa

سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا در پایان نشست فوق العاده خود در ناپل ایتالیا در نرخ بهره بانکی این نهاد یعنی ۰.۰۵ درصد تغییری ایجاد نکردند.

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا ضمن تاکید بر این موضوع که برخی کشورهای منطقه پولی یورو باید به روند اصلاحات اقتصادی خود سرعت بخشند می گوید: «کشورهای حوزه پولی یورو نباید پیشرفت های بدست آمده در زمینه سیاستهای بودجه ای را به خطر بیاندازند و باید عملکرد آنها مطابق اصول پیمان ثبات و رشد اقتصادی باشد. این موضوع باید در برنامه های بودجه ای سال ۲۰۱۵ عینیت پیدا کند. قواعد موجود به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند و به دولتها اجازه می دهند تا هزینه های بودجه ای جهت اجرای اصلاحات اساسی را بعهده گیرند.»

بانک مرکزی اروپا همچنین در نظر دارد برای افزایش سطح نقدینگی در حوزه پولی یورو به مدت دو سال از طریق خرید اوراق قرضه به این منطقه نقدینگی تزریق کند.

اما مردم ناپل از ماریو دراگی و سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا استقبال گرمی نکردند. هزاران نفر که به سیاستهای ریاضتی و تدابیر بانک مرکزی اروپا اعتراض داشتند به خیابانها آمدند و با پلیس ایتالیا درگیر شدند.

یکی از معترضان می گوید: «می خواهم بگویم که باید تامین مالی بانکها را قطع کنند زیرا منجر به تشکیل یک سیستم باج گیری شده است. باید برای بخش تامین اجتماعی و خدمات اجتماعی پول تامین شود. »

معترضان که اکثرا با پوشاندن و مخفی کردن چهره خود بسمت پلیس مواد آتش زا پرتاب می کردند در مقابل محل برگزاری جلسه سران بانک مرکزی اروپا تجمع کردند.