خبر فوری
This content is not available in your region

درگیری در اطراف شهر کوبانی ادامه دارد

نظرها
درگیری در اطراف شهر کوبانی ادامه دارد
اندازه متن Aa Aa

درگیری میان نیروهای پیشمرگ کرد و پیکارجویان گروه افراطی «دولت اسلامی» (داعش) درنزدیکی شهر کوبانی در شمال سوریه همچنان ادامه دارد.

به گزارش ناظران حقوق بشر در سوریه، در این درگیری ها دهها تن از جمله نیروهای کرد و افراد مسلح «دولت اسلامی» کشته شده اند.

همزمان هزاران پناهجوی کرد سوریه به شهر کردنشین سوروچ در خاک ترکیه پناه آوردند. یکی از پناهجویان می گوید: “ما به این کشور آمدیم و اینجا همچون زندانی هستیم. کشورمان را ترک کردیم و زمستان هم در راه است. مردم به شرایط خوب و غذا نیاز دارند. از تمام کشورهای دنیا می خواهیم به ما کمک کنند تا به خانه هایمان برگردیم.”

نیروهای کرد که طی ۱۸ روز درگیری با پیکارجویان داعش همچنان در تلاشند شهر کوبانی را در اختیار خود بگیرند، می گویند نیازمند کمک بیشتر نیروهای بین المللی برای عقب راندن این گروه افراطی هستند و فقط حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه مواضع این گروه کافی نیست.

شهر کوبانی در محاصره افراد داعش است و پیشمرگان کرد می کوشند محاصره این شهر را بشکنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.