خبر فوری
This content is not available in your region

اتحادیه اروپا و آمریکا هرگونه خصوصی سازی خدمات عمومی را رد کردند

نظرها
اتحادیه اروپا و آمریکا هرگونه خصوصی سازی خدمات عمومی را رد کردند
اندازه متن Aa Aa

دور هفتم مذاکرات محرمانه پیمان تجارت آزاد میان آمریکا و اتحادیه اروپا موسوم به همکاری تجاری و سرمایه گذاری آتلانتیک روز جمعه در واشنگتن خاتمه یافت.

مذاکره کنندگاه تاکید کردند که هیچگونه خصوصی سازی در بخش خدمات عمومی شامل این پیمان نمی شود.

همچنین طرفین در کنفرانس مطبوعاتی، نگرانی ها در مورد سیستم بهداشت و رفاه اروپایی را بیهوده خواندند.

دَن مولانی، مذاکره کننده ارشد آمریکا گفت: «ما در جریان این نگرانی ها هستیم که در مذاکرات نباید بحثی در مورد خصوصی سازی خدمات عمومی مانند آب، آموزش و یا بهداشت انجام شود. بنابراین از این فرصت استقبال می کنیم تا تاکید کنیم که ایالات متحده آمریکا این موارد را شامل موافقتنامه نمی کند و در مذاکرات هم نخواهد کرد.»

حامیان این پیمان می گویند برقراری تجارت آزاد و سرمایه گذاری بین دو سوی اقیانوس آتلانتیک باعث ایجاد شغل و پیشرفت اقتصادی خواهد شد.

ایگناسیو گارسیا برچرو، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا گفت: «هیچگونه اقدامی که سطح حفاظت از محیط زیست، بهداشت، امنیت، حفظ حریم خصوصی و یا هرگونه سیاست های عمومی دیگر را به خطر اندازد، انجام نخواهد شد.»

اشتفان گروبه، خبرنگار دائمی یورونیوز در واشنگتن گزارش می دهد: «روسای هیت های مذاکره کننده همچنین به موضوع جنجالی شفافیت پرداختند، که از قرار قانع کننده نبوده است. این مذاکرات محرمانه بود. اطلاعات محدودی به رسانه ها داده شد و کسی مایل نبود بگوید هنوز چند دور مذاکره باقی مانده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.