خبر فوری
This content is not available in your region

اولتیماتوم مقامات هنگ کنگ به معترضان طرفدار دموکراسی

نظرها
اولتیماتوم مقامات هنگ کنگ به معترضان طرفدار دموکراسی
اندازه متن Aa Aa

تظاهرکنندگانی که از یک هفته پیش در هنگ گنگ به تصمیم دولت چین برای تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات ۲۰۱۷ اعتراض دارند، در حالی آماده گذراندن شب دیگری در خیابان بودند که لئونگ چون یینگ، رییس دولت محلی هنگ کنگ هشدار داده است نیروهای پلیس «همه اقدامات لازم» را برای اطمینان از بازگشایی ادارات و مدارس دولتی در روز دوشنبه انجام خواهند داد.

آقای لئونگ در یک سخنرانی تلویزیونی در روز شنبه به معترضان گفت که باید اجازه دهند تا دولت و شهروندان به «سر کار و زندگی عادی» خود بازگردنند. وی همچنین گفت بیم آن را دارد که این ناآرامی ها منجر به خشنونت های بیشتر شود.

رهبران معترضان پیشتر مذاکرات برنامه ریزی شده با دولت را به این دلیل که به گفته آنها پلیس از حمله گروههای «تبهکار» به دانشجویان جلوگیری نمی کند، لغو کردند.

جمعه شب دست کم دوازده تظاهرکننده و شش مامور پلیس در درگیری ها زخمی شدند.

دانشجویانی که رهبری اعتراضات را به عهده دارند می گویند گروههایی که از حامیان دولت چین پول می گیرند، تلاش می کنند تظاهرات را به خشونت بکشانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.