خبر فوری
This content is not available in your region

بریتانیا اندوهگین از قتل هِنینگ، نگران از سربریده شدن گروگانی دیگر

نظرها
بریتانیا اندوهگین از قتل هِنینگ، نگران از سربریده شدن گروگانی دیگر
اندازه متن Aa Aa

سربریده شدن الن هِنینگ، شهروند بریتانیا، بدست «دولت اسلامی» (داعش) خشم و اندوه بریتانیایی ها و انزجار جهانیان از این قتل وحشیانه و نیز محکومیت کشورهای غربی و تشکل های مسلمانان را بدنبال داشته است.

آقای هنینگِ ۴۷ ساله پدر دو فرزند در سالفورد بریتانیا راننده تاکسی بود. وی دسامبر سال گذشته به هنگام حمل تدرکات پزشکی به بیمارستانی در سوریه ربوده شد.

شوهر خواهر وی او را «مردی فوق العاده و دوست داشتنی با قلبی طلایی» توصیف می کند، «مردی که قادر بود برای کمک به دیگری از خواست خود چشم بپوشد.»

آقای هنینگ دومین شهروند امدادگر بریتانیاست که توسط داعش بطور فجیع سر بریده شد. دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در واکنش به قتل وحشیانه وی گفت:«بریتانیا هر آنچه در توان دارد را بکار خواهد بست تا این آدمکش ها را بدام اندازد و آنها را به دست عدالت بسپارد.»

بدنبال قتل آقای هِنینگ و همزمان با عید قربان والدین پیتر کاسیگ، گروگان ۲۶ ساله دیگر آمریکایی در پیامی ویدئویی از گروه داعش خواستند تا ترحم نشان دهند و پسرشان را آزاد کنند.

پدر وی با عبدالرحمان خواندن پسرش و با بیان این که او اسلام آورده است گفت او در اکتبر سال گذشته در نزدیکی رقه سوریه ناپدید شده است.

پائولا مادر پیتر کاسیگ نیز خطاب به داعش و پسرش گفت:«دلهایمان برای این که تو را آزاد کنند تا بار دیگر به آغوشت بکشیم مشتاق و پردرد است؛ برای آزادی مجدد تو، تا زندگی ات را همانگونه که خواسته ای ادامه دهی؛ برای خدمت به آنهایی که نیاز مبرم به کمک دارند. از آنهایی که تو را نگاه داشته اند خواهش می کنیم تا رأفت نشان دهند و با استفاده از اختیاراتشان تو را آزاد کنند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.