خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش نگرانی از ابولا در آمریکا و اظهار اطمینان مقامات مسئول

نظرها
افزایش نگرانی از ابولا در آمریکا و اظهار اطمینان مقامات مسئول
اندازه متن Aa Aa

مقامات بهداشت و درمان در ایالت تگزاس آمریکا می گویند تا کنون ۵۰ نفر از کسانی که در ارتباط نزدیک با توماس اریک دانکن، فرد مبتلا به ابولا در این شهر قرار داشته اند، تحت آزمایش و کنترل قرار گرفته اند.

در ۹ نفر از این تعداد از جمله چهار نفر از بستگان دانکن، خطر ابتلا شدیدتر است و به همین دلیل از روز شنبه تحت قرنطینه قرار گرفته اند.

تام فریدن، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری در آمریکا می گوید: “ما مطمئن هستیم که هیچیک از این افراد که در تماس نزدیک با بیمار بوده اند دارای علائم بیماری نیستند و تب ندارند. وضعیت آن ۹ نفر نیز طی روزهای آینده تحت مراقبت خواهد بود.”

هشدار در مورد ابتلا به ابولا در آمریکا به فضایی از ترس و نگرانی دامن زده است. روز شنبه مسافری در فرودگاه نیوآرک یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی تحت حفاظت پلیس به بیمارستان منتقل شد.

یک شهروند ناظر گفت: “من دیدم که او را می بردند، به طور آشکار به نظر می رسید بیمار است.”

اگر چه در این مسافر که ملیت بلژیکی دارد حالت تهوع گزارش شده، اما مقامات بیمارستان گفته اند که تاکنون او مبتلا به ابولا تشخیص داده نشده است.

بیماری ابولا در غرب آفریقا تابحال بیش از ۳۴۰۰ قربانی گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.