وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ورود ستیزه جویان داعش به کوبانی؛ مقاومت برای حفظ شهر ادامه دارد

ورود ستیزه جویان داعش به کوبانی؛ مقاومت برای حفظ شهر ادامه دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با ورود ستیزه جویان «دولت اسلامی» به کوبانی، درگیری به خیابان های این شهر کشیده شده است.

پیکارجویان گروه دولت اسلامی، با انتشار تصاویر اهتزاز پرچم های سیاه خود بر فراز یک ساختمان و یک تپه در منطقه شرقی این شهر در شبکه های اجتماعی، از ورود خود به کوبانی خبر دادند.

با این حال، مقام های محلی این شهر کردنشین، تاکید می کنند که دولت اسلامی هنوز موفق به تصرف کوبانی نشده و درگیری های شدید برای کنترل این شهر ادامه دارد.

شهر کوبانی در شمال سوریه، در مرز این کشور با ترکیه قرار دارد و از هفته ها پیش در محاصره ستیزه جویان دولت اسلامی است.

یگان های مدافع خلق، بازوی نظامی حزب اتحادیه دموکراتیک، اعلام کرده اند به مقاومت خود ادامه خواهند داد.

در حالی که ترکیه مواضع نظامی خود را در مرز با سوریه تقویت می کند، ینس استولتنبرگ، دبیر کل جدید ناتو، بر حفظ حمایت این سازمان از ترکیه، به عنوان یکی از اعضایش خبر داد.

آقای استولتنبرگ با اشاره به اقدامات پیشین ناتو در ترکیه گفت: « ما موشک های پاتریوت را در ترکیه مستقر کرده ایم. توان دفاع هوایی ترکیه را هم تقویت کرده ایم . برای ادامه این رویه برنامه ریزی شده است.»

در حالی که پارلمان ترکیه، هفته گذشته مجوز عملیات نظامی علیه ستیزه جویان دولت اسلامی را در سوریه و عراق صادر کرد، ارتش این کشور، به حفظ نوار مرزی بسنده کرده و مانع ورود داوطلبان پیوستن به جبهه دفاع از کوبانی می شود.