خبر فوری
This content is not available in your region

تجمع کارکنان بیمارستان های مادرید علیه وزارت بهداشت

تجمع کارکنان بیمارستان های مادرید علیه وزارت بهداشت
اندازه متن Aa Aa

پرستاران و کارکنان بیمارستان لاپاز در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا در رابطه با آنچه که «مسوولیت دولت برای حفاظتشان از ابتلا به ویروس ابولا» می خوانند، با برپایی تجمعی اعتراضی خواستار استعفای وزیر بهداشت شدند.

استر کوئینونس، عضو سندیکای کارکنان بیمارستان لاپاز درباره کاهش بودجه بخش بهداست و درمان و وظیفه کارمندان این بخش به خبرنگاران گفت: «روش ما به عنوان گروه پزشکی، تقویت تدابیر پیشگیرانه و افزایش ایمان به کاری است که انجام می دهیم زیرا ما از پروتکلی که آموزش دیده ایم عدول نکرده ایم.»

پرستاران و کارکنان بیمارستان کارلوس سوم نیز با برپایی تجمعی مشابه خواستار استعفای مسوولان بهداشت و درمان شدند.
 
خوان خوزه کانو، عضو سندیکای پرستاران در خصوص انگیزه برپایی این اعتراض گفت: «ما خواستار تحقیق و تفحص درباره این موضوع هستیم و آنانی که مسوول هستند باید برکنار شوند. اگر کسی قرار باشد استعفا دهد، آنها باید این کار را بکنند و اگر کسی مسوول این موضوع است باید کناره گیری کند.»

به گزارش کارلوس مارلاسکا، خبرنگار یورونیوز در مادرید «در بیمارستان کارلوس سوم، پرستاری که برای درمان فوری پرستار مبتلا به ابولا فراخوانده شده از جو ملتهب داخل بیمارستان خبر داده است. ترزا، پرستار مبتلا به ویروس ابولا تحت مراقبت است و با خون راهبه ای که در آفریقا آلوده به همین ویروس شده بود، در حال درمان است.»

ابولا چیست؟

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.