وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیوید هائومن: جرائم سازمان یافته یک چهارم ورزش جهان را در دست دارد

دیوید هائومن: جرائم سازمان یافته یک چهارم ورزش جهان را در دست دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مدیرکل آژانس جهانی ضد دوپینگ در اظهاراتی کم سابقه اعلام کرد که یک چهارم کل ورزش جهان توسط گروه های فعال در جرائم سازمان یافته کنترل می شود. آقای دیوید هائومن با اعلام این مطلب از تمامی افرادی که در مبارزه با فساد در ورزش نقش دارند، خواست تا با اتحاد با یکدیگر برای حل این مشکل چاره ای بیاندیشند.

وی افزود: “بزرگترین خطری که ورزش را تهدید می کند، جرائم سازمان یافته است. نباید فعالیت این گروه ها را به تبانی در مسابقات و رشوه محدود کرد. به نظر من اکنون، گروه های فعال در جرائم سازمان یافته ۲۵ درصد ورزش جهان را در کنترل دارند. آنهایی که در کار توزیع داروهای غیر قانونی، استروئید ها، هورمون رشد و اریتروپوئتین هستند نیز همین افرادی هستند که افراد را فاسد می کنند و همان هایی هستند که برای تبانی در مسابقات پول می پردازند.”

این اظهارات توسط فردی بیان می شود که خود مسئولیت مبارزه با بخشی از فساد در ورزش را بر عهده دارد و به همین دلیل از اهمیت خاصی برخوردار است.