خبر فوری
This content is not available in your region

دیوید هائومن: جرائم سازمان یافته یک چهارم ورزش جهان را در دست دارد

دیوید هائومن: جرائم سازمان یافته یک چهارم ورزش جهان را در دست دارد
اندازه متن Aa Aa

مدیرکل آژانس جهانی ضد دوپینگ در اظهاراتی کم سابقه اعلام کرد که یک چهارم کل ورزش جهان توسط گروه های فعال در جرائم سازمان یافته کنترل می شود. آقای دیوید هائومن با اعلام این مطلب از تمامی افرادی که در مبارزه با فساد در ورزش نقش دارند، خواست تا با اتحاد با یکدیگر برای حل این مشکل چاره ای بیاندیشند.

وی افزود: “بزرگترین خطری که ورزش را تهدید می کند، جرائم سازمان یافته است. نباید فعالیت این گروه ها را به تبانی در مسابقات و رشوه محدود کرد. به نظر من اکنون، گروه های فعال در جرائم سازمان یافته ۲۵ درصد ورزش جهان را در کنترل دارند. آنهایی که در کار توزیع داروهای غیر قانونی، استروئید ها، هورمون رشد و اریتروپوئتین هستند نیز همین افرادی هستند که افراد را فاسد می کنند و همان هایی هستند که برای تبانی در مسابقات پول می پردازند.”

این اظهارات توسط فردی بیان می شود که خود مسئولیت مبارزه با بخشی از فساد در ورزش را بر عهده دارد و به همین دلیل از اهمیت خاصی برخوردار است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.