خبر فوری

رهبران اروپا در نشست اشتغالزایی جوانان؛ با تاکیداتی همسو اما سیاست هایی ناهمسو

رهبران اروپا در نشست اشتغالزایی جوانان؛ با تاکیداتی همسو اما سیاست هایی ناهمسو
اندازه متن Aa Aa

رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای مطرح این اتحادیه، روز چهارشنبه در میلان ایتالیا دور هم گرد آمدند تا به بحران بیکاری در اروپا بپردازند.

اگرچه سیاست های کشورهای بزرگ اتحادیه در مواجه با بحران اقتصادی و بیکاری همسو نیست اما تاکید بر اهمیت اشتغالزایی برای جوانان از مهمترین بخش های سخنان رهبران این کشورها در نشست امروز بود.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت:«ما باید برنامه اشتغالزایی جوانان را به یکی از برنامه های رشد اقتصادی در اروپا تبدیل کنیم. اگر اروپا نتواند امید را به نسل آتی ارزانی دارد، مردم به اروپا پشت خواهند کرد. ما مخاطرات و خطرات را می بینیم. اروپا باید بار دیگر به فرصتی برای جوانان تبدیل شود.»

فرانسه و ایتالیا می خواهند تا جهت ایجاد شغل برای ۵ میلیون جوان اروپایی، بودجه اشتغالزایی اتحادیه اروپا از ۶ به ۲۰ میلیارد یورو افزایش یابد، امری که با مخالفت شدید آلمان روبروست.

حدود ۲۵ میلیون نفر در اروپا بیکارند. در میان جوانان نیز تقریبا از هر چهار نفر یک نفر بیکار است.

آلمان خواهان ادامه سیاستهای ریاضت اقتصادی است، رویه ای که ایتالیا و فرانسه خواهان تغییر آن هستند و می گویند چنین سیاستهایی منجر به رشد اقتصادی نمی شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.