خبر فوری
This content is not available in your region

اتحادیه اروپا به مصونیت در برابر ویروس ابولا خوشبین است

نظرها
اتحادیه اروپا به مصونیت در برابر ویروس ابولا خوشبین است
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا، بدنبال مبتلاء شدن پرستاری اسپانیایی به ویروس ابولا می گوید با اتخاذ تمهیدات و افزایش تدابیر لازم و رعایت موارد پیشگیرانه، احتمال شیوع این ویروس مرگبار در قاره سبز بسیار بعید است.

فردریک وینسنت، سخنگوی کمیسر بهداشت کمیسیون اتحادیه اروپا در همین خصوص گفت:«بحران فعلی ناشی از ابولا در برخی از کشورهای آفریقایی بحرانی جدی و خطرناک است، اتحادیه اروپا این موضوع را مدنظر دارد. اما احتمال این که ابولا در اروپا شیوع یابد بسیار بعید است، نظام بهداشتی ما نظامی است قابل اتکاء و کارآر با قابلیت تشخیص به موقع مشکل و مقابله با آن از طریق قرنطینه و درمان فرد بیمار و اتخاذ تدابیر دیگر.»

ترزا رومورو پرستار اسپانیایی، اولین کسی است که در بیرون از مرزهای آفریقا و در قاره اروپا به ابولا مبتلا شده است.

برغم نگاه خوشبینانۀ اتحادیه اروپا، یک کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که مشاهده موارد آلوده به ویروس ابولا در میان پرسنل پزشکی کشورهای توسعه یافته دور از انتظار نیست. این سازمان در همین رابطه اروپا را مستثنی ندانسته است.

تا به امروز ۷ هزار و ۵۷۲ نفر در غرب آفریقا به ویروس مرگبار مبتلاء شده اند و ۳ هزار و ۴۸۴ نفر جان باخته اند. پنج مورد آلودگی نیز در آمریکا گزارش شده است. در اروپا هم ۶ نفر به ویروس مبتلاء و ۲ نفر قربانی آن شده اند.

بانک جهانی هم اعلام کرده است اگر ابولا از غرب آفریقا فراتر رود تاثیر زیانبار اقتصادی ناشی از آن بر این منصقه تا اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۳۲.۶ میلیارد دلار خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.